Hamár kitaláltad, hogy igenis ezt a viseletet választod, akkor el kell döntsd a hajad milyen módszerrel készüljön. Ebben a posztban megpróbálok egy kisebb leírást adni, hogy ki tudd választani melyik számodra a legmegfelelőbb vagy könnyebb...
A legnagyobb tévhit talán ebben a témában, hogy a legnagyobb tévhit az, hogy a "raszta" haj természetesen is készül/elkészülhet. Mert az igazság az, hogy kitartó munkával(aka igénytelenség) valóban létrejöhet, megfelelő körülmények esetén. Gondolom nem túl gyakori itthon, de ez az út is járható végülis.
Előre is bocs, hogy mellőzök mindenféle szakkifejezést, de gondolom nem fodrászok vagytok ti sem!:)
Két (általam ismert) elterjedt módszer van a készítésre.
- #Tupír (fésűvel)
- #Kézzel készült ("feltépős")
A tupíros módszer esetén szükségünk lesz a céleszközre ami legjobb esetben egy fémből készült fésű, ez régebben elég ritka volt, de mostanában már lehet rendelni több felől is, azonban az áruk elég borsos.
A tupírral készült tincseket elsősorban azoknak ajánlom akik tömörebb és vastagabb tincseket szeretnének, illetve elég hosszú is a hajuk, mert itt sokkal nagyobb százalékban rövidül a haj. Persze a rövidülés függ a tincsek szorosságától, a vastagságától, a hajtömegtől, meg talán még mástól is. A tupírral elkészített haj valamivel tovább is tart mint a tépdesett és jó esetbe a tincsek szabályosabbak és így könnyebb egységes hajat csinálni. Ám ha valaki nem ezt az iszonyúan rendezett/szabályos hajat szeretné, inkább a másikat javaslom.
A kézzel tépkedésnél kevésbé rövidül a haj és nyílván nem lehet olyan pontos munkát végezni mint fésűvel. Ennek a módozatnak a használatánál sokkal nagyobb a készítésnél a szabadság, könnyebben lehet korrigálni pl a ritkítást és elérhető h minimális legyen a rövidüllés az előző hajhoz képest. Ezt viszont kifejezetten nem ajánlom olyanoknak, akiknek kevés haja van, mert a tincsek ugyanakkora hajmennyiségnél nem lehetnek olyan vastagak. Vagy a tincsek száma kevesebb és a vastagabbbak, vagy fordítva, de kevés és vékony...:)